Monako, Meta merr me vete Princ Lekën dhe Princeshë Elian

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Prinicipatën e Monakos.

Ndësa sot, kreu i shtetit bën me dije se është shoqëruar në Monako nga Princ Leka II dhe Princeshë Elia.

“I lumtur të kisha në delegacion gjatë vizitës zyrtare në Prinicipatën e Monakos edhe dy personalitete të shquara dhe shumë të dashura, Princ Leka II dhe Princeshë Elia.

Lidhjet tradicionale miqësore midis dy familjeve mbretërore mbeten një urë e rëndësishme në forcimin e marrëdhënieve midis dy vendeve tona!”, shkruan Meta.

72630712_2549613771751547_7284025531970879488_n.jpg
72403074_2549614035084854_7778247788088786944_n.jpg
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments