Mimi Kodheli: Nëse Franca na refuzon negociatat, humbja do të jetë e tyre

Aktualitet

Bëhemi me dije, se ish ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, në deklarimin e saj për çështjen e negociatave dhe vështirësinë e madhe të hapjes së tyre nga Hollanda dhe sidomos, së fundmi edhe nga Franca, e konsideroi refuzimin e Francës, si një humbje të madhe të këtij shteti dhe njëkohësisht si fitore të Shqipërisë.

Gazetari Denis Minga i Report TV, që kurrë nuk ndodh të habitet, u trash goxha nga ky pohim dhe për të kundërshtuar aq sa mundej, përdori retiçencën me fjalët “po kjo është pak…”.

Ja çfarë tha konkretisht ish ministrja:

Edhe kjo mund të jetë. Shiko, unë nuk vuaj nga megallomania dhe as nga narcizizmi, por një gjë mund t’ju them me bindje! Humbja do të jetë e tyre, jo e shqiptarëve… Jo nuk vuaj nga megallomania e shqiptarëve, jo, humbja do të jetë e atyre, Shqipërisë do t’i bëhet vetëm mirë“.

http://sprint.al/wp-content/uploads/2019/10/Mimi-Kodheli_-Nëse-Franca-na-refuzon-negociatat-humbja-do-të-jetë-e-tyre-Shqipëria-vetëm-fiton…-–-Të-Paekspozuarit.html

/TPZ.al/Tej e këtej/

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?