Rama sulm parlamentit të Holandës: Na përdorin për propagandë të brendshme!

0

Kryeministri i Shqipërisë nuk shfaq asnjë lloj shenje reflektimi, por vazhdon që të gjejë faktorë kudo, përveçse qeverisjes së tij.

Aktualisht ai është duke folur në parlament dhe diskutimet e djeshme të deputetëve holandez të cilët i mëshuan faktit të korrupsionit galpant dhe infliltrimit të krimit të organizuar në qeverinë e Shqipërisë, i ka quajtur “propagandë për politikë të brendshme”.

“Debati i djeshëm në parlamentin e Holandës ishte një mundësi për të kuptuar se sa e pavërtetë dhe e padrejtë është e tërë propaganda që sunon te lidhë luftën e brendshme politike në Shqipçri me disa vende sic është dhe Hollanda. Në debatin e djeshëm në parlamentin Hollandez keni parë sesi e gjithë çështje e Shqipërisë është trajtuat si një ççshtje e politikes së brendshme të atij vendi.Të gjitha fjalimet i janë drejtuar elektoratit të atij vendi“-tha Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author