Linda RAMA: Krenare per EDIN, promotor i nxitjes së grave në majën e qeverisjes

Aktualitet

Linda Rama, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama ka shprehur mbështetjen publike ndaj këtëj të fundit.

Përmes një statusi në ‘Tëitter’, Linda deklaron se është krenare për Ramën pasi ka spikatur si lider politik, kryeministër e kryetar bashkie me mbështetje ndaj grave.

Linda kujton edhe takimin e bashkëshortit të saj me miliarderin Michael Bloomberg në Global Business Forum për të folur për barazinë gjinore.

‘Një tërësi domethënëse grash qëndron sot në majat e arkitekturës institucionale në Shqipëri. Krenare për Edin, nxitësin dhe mbështetësin më të spikatur të ekselencës së gruas si kryetar bashkie, si lider politik dhe si kryeministër’, shkruan Linda Rama./ newsbomb.al/

70771074_10157015616106523_1065226535939604480_n.jpg
Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?