Nikollaq Neranxi/ Edhe sa do ta durojmë OSSHE-në, këtë kompani hajdute?

Aktualitet

Kur fatkeqesine nuk ta sjell Zoti, por OSHEE…

Biznesmeni, Nikollaq Neranxi ka bere publike ne profilin e tij ne facebook, shqetesimin dhe njekohesisht demtimin qe i vjen biznesit te tij, por jo vetem, nga mungesa e energjise elektrike.

Ja denoncimi i plote i Neranxit:

Në autostrade ka nderprerje te energjise elektrike cdo 5 minuta prej disa ditesh! Makinerite po shkaterrohen! OSHEE nuk mban asnje pergjegjesi! Po i cove ne gjyq, nuk fiton asnje sepse OSHEE ka pas vetes shtetin, edhe pse po na shet nje mall te skaduar dhe jashte parametrave!

Nderkohe me ne shteti sillet si taksidar dhe nganjehere edhe si gjobevenes dhe kurre nuk ben dicka qe te ndihmoje biznesin i cili e mban kete vend me taksa! Natyrisht kjo nuk ndodh vetem me Kompanine time, por me ben pershtypje se si ka mundesi qe te gjithe rrine te strukur dhe askush nuk ngre zerin? Edhe sa do durojme te na tallin ne kete menyre?

Edhe sa do ta durojme OSSHE-ne, kete kompani hajdute?

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?