Skerdjan Dhuli/ Shteti shërbëtor i Vilmës

0

Sot mediat paskane fole per kontraten e firmosur nga mjeket me FSDKSH per detyrimin per te derguar pacientet te bejne check up-in.

Kur kam fole per kete kontrate kriminale, nuk eshte ndier askush.
Po cfare parashikon kontrata ?

Cdo mjek familje, duke i perllogaritur numrin e pacienteve ne pergjegjesi, ka detyrim nje perqindje te caktuar pacientesh per te bere check up me detyrim.

Si funksionon skema ne praktike ?
Kryesisht pacienteve me semundje kronike, i cili perballet me shpesh me mjekun, detyrohet ne shume menyra nga mjeku i familjes per te bere check up.
Ky numer duhet plotesuar cdo muaj.
Por skandali nuk mbaron ketu. Kjo kontrate parashikon edhe ndeshkimin e mjekeve nese nuk permbushin normen. Dhe ky penalizim qrrin deri ne pezullim nga detyra.

Pra ky shtet nuk eshte gje tjeter vecse nje departament ne sherbim te Vilmes.

P.s Nderkohe FSDKSH do i jepet me koncension Vilmes dhe Çetit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of