Komuniteti mysliman Shkodër, me në krye myftininë Z.Muhammed Sytari, kërcënon me jetë Denisa Gokovin !

0

Frika e Myftise, infekton te verteten e mbajtur peng prej vitesh.
Çeshtja eshte fatale duke permendur ketu faktin, se pabesia e tij ka prekur krimin te degezuar me inisiativa profesionale dhe ne menyre te pandalshme.Ekipi i tij i inkriminuar kane tentuar te terheqin vemendjen, duke propozuar lloj lloj planesh per te rene dakort,tek nje arsye e cila lidhet me dosjen e rregullt te familjes Gokovi dhe per ti zhdukur dokumentat e tyre ,kane premtuar  shume te majme parash, por familja Gokovi nuk ka pranuar asnje bashkepunim te rreme dhe medioker te ketij komuniteti ,bashke me horrat perreth.

 Jemi te vendosur per te kthyer serish ne vemendjen tuaj tre motive kryesore si e drejte e familjes Gokovi ;
1. Toke e blere

2. Ndertese e hipotekuar

3. Vendime gjykatash te fituara ,me urdher ekzekutimi.
Minimalisht mbi keto fakte serioze dhe te mirqena per ligjin shqiptare, nuk duhej hapur asnje proces tjeter ligjore.

Sigurisht shihet qarte, qe duke mos u thirrur anjehere ne seancat e tyre familja Gokovi, ia ka dhene te ”drejten” qe  gjyqtaret e kesaj ceshtje,te mbyllin kete histori ne favor te tyre ,si ushtare te blere nga Myftia Shkoder,te cilet predikojne ” allahun ” me ze te larte!!! Gjykata e korruptuar dhe e cila shpall viktima te pafajshmit,bashkepunon me parane dhe krimin ,duke e pranuar si fuqi kunder se vertetes.
Myftinia dhe grupet e tij,nese do ishin vertet nje komunitet i caktuar i nje besimi fetare nuk do pretendonin te nxirrnin nga shtepia,nje familje dhe po aty ngjitur ne ate hapesire ,kane perfunduar nje qender te madhe biznesi duke perfituar ne menyre te dukshme tregtare.Familja e tij e madhe,njerezit te cilet punojne per te dhe qe e mbeshtesin ne prioritetet e tij ”fetare” si ka mundesi qe gezojne vila dhe makina Luksi ,te mbuluar me shamia nga ana tjeter, si e do zakoni i tyre?

Drasticitet i majme apo jo por gjithashtu nje turp kombetare ?

Ky eshte thelbi ,per te kuptuar qe dhe pasi denoncoi publikisht ne emer te tyre ,veprat e tyre me deshmi te qarta penaliteti, Denises ,vajzes se familjes Gokovi nuk iu ndalnin kercenimet hapur .
Ky eshte realiteti,qe askujt nuk u ka interesuar ta preke si fenomen sepse ne pergjithesi ushtaret mbyllin gojen nga paraja ose frika .Heronjte jane te rralle dhe te paprekshem!
Aktualisht objekti qendron pjeserisht i shembur qe nga viti 2005,ne rezistence te plote te fitores se lart permendur.Ka patur shume raste qe prej disa vitesh, policia,gjykata dhe hipoteka te korruptuar ,mbi kete rast kane rezultuar kunder nje familje,duke qeshur me vuajtjen e familjarve dhe me sigurine e forte per ti debuar .Familja Gokovi ka rezistuar kunder presioneve me jete ,humbjes se thelle ekonomike dhe disavantazheve te krijuara ne qytetin e Shkodres ,mes shume manipulimeve dhe shkaterrimit total, si nje fakt i rende qe kane synuar me komplote dhe armiqesi te deklaruar.
Ia vlen te bejme me dije se ne pamundesi per te ndjekur penalisht gjyqtarin, GENTIAN MEDJA nga kercenimet e vazhdueshme,sot i gjithe procesi gjyqesore qe eshte hapur pa arsye dhe ka pesuar ngerc, duke mbajtur autorsine e tij qe nga Shkodra (shkalla e pare e gjyqesorit)Qytetari Muharrem Gokovi, asnjehere nuk eshte thirrur ne seanca gjyqesore dhe avokati i tij ka qene i kercenuar me jete .Ky eshte thelbi i ngjarjes per te kuptuar qe funksionaret e shtetit, jane te korruptuar ne cdo drejtim ligjore ngabandat kriminale.
Situata aktuale eshte peng i krimit, por do zberthehet duke rimarre ne konsiderate reagimin e drejtperdrejt te znj. Denisa Gokovi ,permes audiences dhe shtetit. Kush mendon se ndihet fitimtare permes parase eshte vet ironia e fatit. 
Qendrimi eshte i qarte dhe i hapur I familjes Gokovi .Drejtesia do fitoje mbi cdo rreng tjeter te ulet, anti social ,medioker dhe injorante.


Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author