Çollaku/ Si mundet çdo ekran, çdo ditë, të transmetojë live me orë të tëra ëdo konferencë shtypi të ministrave?

0

Po si mundet cdo ekran,cdo dite,te transmetoje live me ore te tera cdo konf shtypi te ministrave e drejtoreve dhe kusurit qe vjen pas(nga ceshtjet e rendesishme te ato me banalet)??

Cdo ore transmetim live paguhet nga qeveria me taksat tona. 
Se pse paguan qeveria kjo dihet,propoganda eshte gjithcka. 
Sepse u hapen ekranet edhe kjo dihet…shpenzimet duhen mbuluar.

Por per standartet etike e profesionale te infromacionit,per interesin e publikut…a kujtohet dikush.

A mundet mozaiku i ekraneve (shumica e tyre) te shnderrohen ne nje zgjatim kolektiv i ERTV ??

A ka ndonje vend te Evropes ku duam te shkojme qe keni pare ndonje Banalitet te tille ?

Dhe realisht…a nuk ju perzihet stomaku nga e tera kjo ???

(Per ilustrim ne momentin kur u shkruajt ky status,ne cdo ekran ndjek fjalimin legjendar te Blendi Klosit mbi perdorimin e qeseve plastike prej 14 minutash).

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author