Uragani ‘Dorian’ godet brigjet e Bahamasit. VIDEO

Dorian, nuk erdhi në kategorinë katër, por pesë, edhe më e fuqishme, me një shpejtësi ere prej 270 km/h dhe me dallgë që shkuan në lartësinë e 7 metrave.

Nuk ka të dhëna sipas BBC, për dëme në njerëz, por Kryqi i Kuq ka dhënë një shifër prej 13,000 shtëpish të dëmtuara nga stuhia, dhe të shkatërruara.

Stuhia po lëviz drejt SHBA ku shtetet e Florida, Gjeorgji, Karolina e Veriut dhe Jugut kanë deklaruar gjendjen e emergjencës.

foto uragan.jpg
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments