Nga Guxim Alimani/ Zgjidhja po vjen….!

Asnje formule politike e gatuar brënda dhe jashte ketij vendi ne mjerim duket se nuk do ta shendoshe situaten-metastaze. Te pashpreset me kembe e duar po braktisin vendin ndersa vetem qeveritare,politikane , zyrtare e paraplegjike vijojne te popullojne akoma trojet e Arbrit! Por duket se formula e “harruar”e protektoratit e injektuar 107 vite me pare nga fuqite e medha po riaktivizohet…!

Veçse ky riaktivizim jo vetem injoron totalisht politiken por e bën te dridhet duke e kthyer ne nje qingj te urte e te bindur. Dhe eshte pikerisht investimi amerikano-gjerman ne drejtesi qe do jete formula e shpejte qe do aplikohet rrufeshem ne kete mbarim vjeshte.

SPAK e BKH do te bejne qe aaroganca e politikes shqiptare te bjere se bashku me gjethet e nentorit 2019! 7 ministra e ish-ministra,5 ish deputete,disa politikane VIP dhe familjare te afert te tyre si dhe 9 kryepushtetare lokale do prangosen brenda 3 diteve nen driten e kamerave termike dixhitale qe tashme jane instaluar prane vilave te tyre.

Natyrisht kjo nuk eshte zgjidhja por eshte alfa e nje alfabeti te gjate qe jo vetem do riktheje shpresen ne kete vend te vogel por do frikesoje kete bande politiko-oligarkike qe po vjedh Shqiperine tash e 29 vite!

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments