Rama të respektojë nënën dhe gratë në jetën e tij, pastaj gratë e shqiptarëve. VIDEO

Aktualitet

Nga Aulon Kalaja.

Kryeministri ende ne detyre, i ben thirrje te tijve qe te heqin ata te PD nga puna dhe t’i zevendesojne me gra. Rendom ne fushate thonte, se burrave shqiptare nuk ia ka nevojen, sepse ate e votonin grate e tyre. Kete gje e kane perdorur negativisht edhe kandidatet e tij nder qytete dhe fshatra.
Grate ne politike dhe administrate duhet te vijne si pasoje e meritokracise dhe jo e meshires se Rames.

Në rast se fati i grave shqiptare ka mbetur ne doren e kryeministrit ilegjitim, situata duket tejet e trishtueshme.
Edi Rama duhet te mesoje se si e sillet me grate ne jeten e tij dhe pastaj te meret me grate e shqiptareve. Të dije te respektoje mamane e tij pike se pari dhe grate e tjera qe ka kaluar ne jeten e tij, ku shpeshhere e dijme se c’i ka bere atyre.

Kryeministri ende ne detyre, i ben thirrje te tijve qe te heqin ata te PD nga puna dhe t’i zevendesojne me gra. Rendom ne fushate thonte, se burrave shqiptare nuk ia ka nevojen, sepse ate e votonin grate e tyre. Kete gje e kane perdorur negativisht edhe kandidatet e tij nder qytete dhe fshatra.Grate ne politike dhe administrate duhet te vijne si pasoje e meritokracise dhe jo e meshires se Rames. Ne rast se fati i grave shqiptare ka mbetur ne doren e kryeministrit ilegjitim, situata duket tejet e trishtueshme.Edi Rama duhet te mesoje se si e sillet me grate ne jeten e tij dhe pastaj te meret me grate e shqiptareve. Te dije te respektoje mamane e tij pike se pari dhe grate e tjera qe ka kaluar ne jeten e tij, ku shpeshhere e dijme se c’i ka bere atyre.

Posted by Aulon Bej Kalaja on Thursday, August 29, 2019
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments