Korça sapo u tund sërish nga tërmeti

0

Disa minuta më parë Korça dhe zonat përreth janë lëkundur nga tërmeti. Sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve, lëkundjet kanë qenë 4.4 ballë të shkallës rihter.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut.

Korça u godit më 1 qershor nga një tërmet 5.3 ballë, i cili shkaktoi dëme të konsiderueshme në disa fshatra.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author