Presidenti Ilir Meta depoziton në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për mosshembjen e Teatrit Kombëtar.

Mësohet se Meta do ta depozitojë kërkesën rreth orës 13:00.

Kërkesa bën fjalë për të shpallur si antikushtetues ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Kjo kërkesë vjen menjëherë pas përplasjeve të punonjësve të policisë me artistët protestues te Teatri Kombëtar paraditen e sotme.

Ndërkohë përplasjet presidenti i cilësoi si ngjarje të shëmtuar dhe të turpshme.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments