Dega 7 zgjedh Kryetaren e re të Gruas

Aktualitet

Kuvendi i Grave Demokrate per degen nr 7, ka zhilluar mbledhjen e radhes, ku pervec problematikave te dites dhe angazhimit te te gjithe struktures ne lidhje me urdherin e kryetarit Basha per zgjedhjet ne dege, ka zgjedhur edhe Kryetaren e Gruas per kete dege, vend qe ishte vakant prej disa kohesh.

Ne kete takim te kuvendit merrte pjese edhe Kryetarja e LDGSH, znj Albana Vokshi.

Jo vetëm në këtë proces jetik për Lidhjen Demokratike të Gruas, por në të gjitha aksionet politike të PD-së, ky kontribut ka qenë i jashtëzakonshëm.

Gratë janë shumë të rëndësishme, bashkë me çdo anëtare grua të LDGSH-së dhe PD, për familjen tonë të madhe, Shqipërinë të gjitha rolet hyjnore: nëna, bashkëshorte, motra dhe mike-tha ne fjalen e saj znj Vokshi.

Më të organizuara, më të shumta, më të vendosura se kurre në mbrojtje te familjeve tona, fëmijëve tanë.

Në perfundim te kuvendit, Eda Shuli u zgjodh Kryetarja e re e LDG Dega 7.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?