Lëvizja e Legalitetit/ Shqiperia është në krizë institucionale, politike, ekonomike, sociale dhe morale.

0

Deklarate per shtyp.

Partia Levizja e Legalitetit duke pasur parasysh krizen dhe zhvillimet e fundit ne bisedimet politike deklaron.

Shqiperia eshte ne krize institucionale, politike, ekonomike, sociale dhe morale.

Shkaktare i kesaj krize ngelet keqqeverisja Rama.

Platforma e opozites per krijimin e kushteve per zgjedhje te parakohshme, te lira dhe demokratike ngelet qellimi i vetem ne vetvete i PLL.

Per PLL nuk ka rendesi data e zgjedhjeve, por standartet mbi te cilat do te mbahen keto zgjedhje.

Retorikat dhe monotonia lodhese, per elektoratin e djathte dhe me gjere, duhet te marrin fund, koha nuk pret.

Ç’fardo lloj vendimi tjeter, kundrejt asaj per te cilen kemi negaciuar qe ne fillim me kualicionin opozitar per, ndryshim sistemi dhe kodi zgjedhor per kthimin e votes se lire, pa kryeminister Ramen per ne do jete i papranueshem.

Vetem vota e lire do te ishte fillim i fundit te tranzicionit 30 – vjeçar.

Zyra e shtypit e PLL.
Tirane.16.07.2019.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author