Donald Trump do kryej një vizitë në Serbi. VIDEO

Ivica Daçiç konfirmon vizitën e Donald Trump në Beograd deri në fund të këtij viti.

Ministri i jashtëm serb Daçiç e ka bërë të ditur këtë gjë në studion e Ditarit në RTS 1 mëngjesin e sotëm.

Sipas tij ardhja e Donald Trump do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Serbi pas ftesës zyrtare të dërguar nga presidenti Aleksandar Vuçiç.

Dje dhe sot në Serbi ka zhvilluar një vizitë presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

© SYRI.net

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments