Rinumurimi/ Reagon ashpër Eduart Ndocaj: Po në 200 kuti çfarë ka ndodhur zoti B*tha? Video

Eduart Ndocaj ka reaguar mjaft ashpër pas hapjes së kutive. Në një video të publikuar në faqen e ti në Facebook, Ndocaj shprehet se nuk e pranon këtë tallje që i ka bërë KQZ-ja pasi kjo hapja e kutive ishte  gjitha një fasadë sipas tij.

Ndocaj vijon më tej teksa i quan mjeranë anëtarët e KQZ-së.

“Tallen me ankimuesit, siç bën edheDeanr Bba që thotë se ankimuesit janë injorantë. Një qumështor i veshur me kollare thotë që ankimuesit janë budallenj.

Ndërsa në vendin tonë është bërë nami. Në shumë zona janë ndërruar kutitë fare, në Shën Koll kam dalë pas ansjë votë.

Biba e quan fakir ankimuesin, ky rriqna në tulin e by*ës time. Në 10 kuti u gjetën 2 kuti të manipuluara. Po në 200 kuti çfarë ka ndodhur zoti B*tha? Sepse ti s’je zoti Biba, por je tamam By*a.

Ramën që ti e quan shef unë e quaj bandit. Ti je një mjeran, një bastard. Nuk e pranoj absolutisht këtë fasadë të KQZ-së, këtë tallje me atë mjeranë që keni aty  që paguhen me taksat tonë.

Kemi kërkuar rinumërimin, rivotimin. Nuk ka rëndësi nëse fiton apo jo Ndocaj, rëndësi ka të shkojë në vend votat e shqiptarëve. Ka mijëra njerëz që kanë deklaruar se kanë votuar për Nodcaj por nuk gjenden këto vota,”– dëgjohet teksa thotë Ndocaj më tej.

Eduart Ndocaj ankimoi rezultatet e zgjedhjeve të 30 qershorit dhe kutitë u hapën. Pas numërimit, KQZ-ja doli në përfundimin e vetëm një votë ishte numëruar gabimisht për Ndreun ndërkohë që i përkishte Ndocaj.

Pas përfundimit në KQZ të numërimit të votave në 11 KZAZ në bashkinë e Lezhës, reagon Eduart Ndocaj: Denar Biba, kamikaz i kryeministrit dhe një bastard i pashoq..Pas përfundimit në KQZ të numërimit të votave në 11 KZAZ në bashkinë e Lezhës, i mënjëhershëm ka ardhur reagimi nga “ankimuesi” Eduart Ndocaj, i cili përmes një video të shpërndarë në profilin e tij facebook, e ka konsideruar KQZ-në një institucion kriminal, i cili prej 29 vitesh tallet me votën e lirë të shqiptarëve.Qumështor dhe parazit të shoqërisë, e ka cilësuar Ndocaj, Denar Bibën, reagim ku i ardhur si një përgjigje ndaj këtij të fundit, i cili i quajti fakira ankimuesit e numërimt të votave për Lezhën. Më pas Ndocaj ka sqaruar për opinionin se kërkesa e tij është e plotë, dhe jo ashtu sic e paraqet KQZ-ja. Pra, Ndocaj me tone të ashpra ka theksuar se ankimimi i tij është bërë për numërim të votave, bazuar në listat e zgjedhësve si dhe një sërë parregullsive të tjera, ku me prova kam depozituar fakte të mjaftueshme. Për më shumë ndiqeni reagimin e ashpër e të ish-kandidatit Eduart Ndocaj:

Posted by Eduart Ndocaj on Friday, July 12, 2019
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments