Balla: Nesër në Kuvend do të zhvillohet seanca e posaçme për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Aktualitet Politike

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla në një deklaratë për media u shpreh se po vijohet normalisht në bazë të Kushtetutës dhe Rregullores së Kuveedit, procedura për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta.

Sipas tij, zhvillimet e ditëve të fundit tregojnë se “zyra e Kreut të Shtetit” duhet të zbrazet sa më parë. Balla tha se nisma e 55 deputetëve është marrë tashmë në shqyrtim nga Komisioni i Ligjeve.

“Në zbatim të plotë të Kushtetutës dhe Rregullores se Parlamentit jemi në fazën kur Komsioni i Ligjeve ka diskutuar nismën e 55 anëtarve të Kuvendit për shkarkimin e Presidentit. Raporti i ligjeve i shkon seancës plenare…

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?