Evi Ana/ Ai që mbron lirinë nuk djeg, je ti që ve nën rrogoz flakë

Aktualitet Politike

Po te drejtohem ty moj shtrige ” Rilindje ” se nuk mund nje shpirt qe do vendin dhe lirine te heshte perpara asaj bloze qe ke leshuar kaq kohe duke shkatruar mushkerite e mijerave, por dhe te natyres aq te bukur te vendit tim, e qe ti e masakrove pa meshire. 
Te drejtohem ty dhe ideatorit tend: nuk u mjaftuat me vjedhjet monstruoze qe i bet dhe po i beni dhe ne kte cast memedheut, por nuk po kursen as flaken. Nuk ka se si, ky ishte QELLIMI I IDEATORIT TEND! 
Me propaganden tende te ndyre, kerkon akoma te shplashe trute e atyre njerezve te ndershem e punetore e qe vuajtja nuk u ka dhen dot lluksin te kuptojne shume.., se nje grup banditesh me flamur po djeg shkolla, JO ! 
Ai qe mbron lirine nuk djeg, je ti qe ve nen rrogoz flake, e ben mjeshterisht zanatin tend! Je ti qe nuk ke asgje te perbashket me ata socialiste te ndershem qe nuk imagjinuan dot se drithin do e ktheje ne plantaciome pa fund droge! 
Ti moj shtrige vrave cdo ender rinore, degdise deteve me gomonet e droges shume djem ne lule te rinise, i mbyte pa meshire, te tjereve u vure ne shpine canten e largimit ! 
Klithma e foshnjeve do jete zhurma me e tmerrshme qe do degjosh, syte e tyre te venitur do jene pamja qe do te tmerroj ne cdo cast, barku bosh i tyre do jete endra me e tmerrshme qe do te ndjeki deri ne frymen e fundit

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?