Islandë – Shqipëri/ Formacioni zyrtar i Edoardo Rejas

Shqipëria luan ndeshjen e saj të parë nën urdhrat e Edoardo Rejas, i cili na ka befasuar të gjithë duke vendosur të luajë me skemën taktike 4-3-3.

Trajneri italian do të luajë me 3 sulmues duke ndryshuar modulin e lojës së kuqezinjve nga 3-5-2 në 4-3-3. Reparti i sulmit i është besuar Lenjanit, Cikalleshit dhe Balajt.

Kombëtarja ‘Kuq e zi’ futet në këtë takim për një rezultat pozitiv, me synimin që të mos mposhtet.

Image
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments