Prefektura e Korçës/ Gjithsej janë dëmtuar 60 banesa nga tërmetet e forta.

Aktualitet

Prefektura e Korçës ka bërë me dije se se gjithsej janë dëmtuar 60 banesa nga tërmetet e forta.

50 banesa janë dëmtuar në fshatin Floq dhe Qafëzez, ndërsa 10 të tjera në Vidohovë.

Për këtë arsye emergjenca civile ka ngritur 40 çadra për banorët e prekur nga dëmtimet.

Gjithashtu raportohet se kanë mbetur 4 persona të plagosur, të cilët janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e duhur mjekësore.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?