KUR SHTETI DREJTOHET NGA MAFIA.

Aktualitet

Nga Perparim Peposhi

Nuk ka shqiptar që nuk e ka kuptuar se shteti është i kapur nga mafia. Ky shtet mafiozësh po i vret shqiptarët i vjedh, grabit, trafikon, drogën, një shtet që merret deri edhe me shitjen e trojeve kombëtare dhe askush nuk ka se cfarë i bën. Ky është mafia vetë. Perse.? Prandaj dhe Rama rrin e shkruan seriale letrash sepse atë e ka kapur mafia, nuk e ka të lehtë të largohet, sapo e shpie në mendje dorëheqien, tërhiqet nga presion i mafies që e ka marrë peng.

Pas çdo letre ai mendon për dorëheqien, por atë se lenë….Sepse mafia tashmë ka shtetin e vet. Këtë e dinë të gjithë, brenda dhe jashtë vendit. Një shtet që drejtohet nga mafia ka dhe kryekriminelin, kryekriminelit dhe hieja e vdekjës e të gjithë shqiptarve…i pelqen mbrapa skena, intriga, perçarja, korrupsioni shtetrorë, helmimi me gazlotsjellës, burgosjet politike, vrasjet të tipit mafioz dhe kush mundohet t’ja zbuloi fytyrën ai i nxjerr dhëmbët si kobra ato dhëmbë të pa dukshme të cilat ai ja ngul.

Fundi i tij është i pashmangshëm jo vetëm i tij por i të gjithë zagarëve të cilët e kanë ndihmuar kryetradhëtarin e lartë për ta shkatërruar Shqipërinë… Të ngrihemi nesër për ti treguar atij dhe shërbëtorëve të tij vendin e duhur, ai jo vetëm që duhet të IK por duhet ti tregojmë vendin që e pret… Edhe pse është e vështirë të përballesh me mafien, çdo gjë e ka një kufi…ka ardhur koha që zemrata e ketij populli TA SHPORRI këtë HORR…

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?