Martin Henze/ Ilir Meta një burrë dhe demokrat i vërtetë në Ballkan!

Aktualitet

“Një burrë dhe një demokrat i vërtetë në Ballkan, urime!” Ky është vlerësimi që ka shprehur sot për Presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën, këshilltari i CDU në Gjermani, Martin Henze, pas qendrimit që Meta mbajti më 24 maj ndaj krizës politike në vend.

Në një shënim në Fb, Henze e ka bërë këtë vlerësim duke veçuar një paragraf nga fjalimi i presidentit shqiptar: “Garantimi i rendit kushtetues, sigurisë publike, stabilitetit të vendit dhe i zgjedhjeve demokratike, të lira dhe të ndershme, janë parime kushtetuese që mbizotërojnë mbi çdo aspekt tjetër formal, përfshirë këtu rishikimin e datës së zgjedhjeve

Image
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?