TERRORI SERB NË KOSOVË, DEL VIDEO E PA PUBLIKUAR MË PARË

Teksa është shënuar 20-vjetori i luftës së Kosovë, mediat kanë publikuar video dhe fotografi të ndryshme nga kjo periudhë e vështirë, e dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe.

Ndërsa, pak orë më parë është publikuar nje video me pamje të rralla, të cilat nuk janë parë më herët. Në të shihen familjet shqiptare, fëmijë, burra, gra të moshuar dhe fëmijë të cilët të lodhur ecin në këmbë për t’u larguar nga lufta duke lënë banesat e tyre.

Po ashtu në fund të videos shihen edhe persona të plagosur rëndë.

Për më tepër ndiq pamjet e mëposhtme./newsbomb.al/

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments