Shtypi një fëmijë me makinë dhe si hyri gjemb në këmbë dhe sulmon Sait Dollapin për dhunë

Gazetarja Mira Kazhani duke komentuar dhunën mbi Sahit Dollapin tha se ishte ndjerë keq nga pamjet por se ai ishte i dhunshëm gjatë gjithë protestës. Sipas saj, pamjet ishin të rënda por se kur mbjell dhunë korr dhunë.

“Ishte titulli më i vështirë atë ditë. Pamjet ishin të rënda dhe më erdhi shumë keq. Është burrë shumë i mirë, kam respekt. Por më ka befasuar atë ditë. Se e kisha parë në 2-3 raste atë ditë në protestë nga sjellja e zotit Dollapi. Thashë Saiti ishte ky se s’po e besoja. Videon e kam parë që në fillim. Pra gjithë kohës ka provokuar dhunë. Nuk po e besoja. Në videon ku është pamja shumë e rëndë, polici po i flet shumë qetë, nuk e di çfarë kërkonte aty zoti Dollapi dhe pse insiston për ta vendosur maskën kundragaz.

Pavarësisht të gjithave kjo është një njollë e protestës. Janë dy kameramanë të dhunuar, të gjitha gazetarët kanë marrë gazin lotsjellës. Nuk i besoj shumë protestës.

Isha mes gjendjes që më vinte keq por dhe s’më vinte keq. Se kur mbjell dhunë korr dhunë”, tha Kazhani.

Por në kundërpërgjigje Grida Duma tha se Dollapi mbrojti policinë gjatë gjithë protestës.
“Sahit Dollapi ka mbrojtur policinë. Ai ka qenë në mbrojtje të forcave policore, kurse këta shkuan dhe e dhunuan brutalisht, siç u pa në video”, deklaroi Duma.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments