Kryeministri Rama shpreh ngushëllimet për familjarët dhe të afërmit e Major Klodian Tanushit

Aktualitet

Në një postim në Twitter, kryeministri shkruan se Flamuri Kombëtar është në zi për humbjen e Tanushit, i cili nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra pas plasjes së minës.

‘Flamuri kombëtar në zi Fatkeqësisht edhe Klodian Tanushi,ushtaraku ynë i angazhuar në misionin e NATOs ku humbi jetën dëshmorja Zarife Hasanaj,s’u mbijetoi dot plagëve!Ai u nda nga jeta si një dëshmor i atdheut e shembull i lavdishëm i sakrificës së Forcave tona të Armatosura- shkruan Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?