Ahmetaj nga Kuvendi komenton akuzat e opozitës për blerje votash.

Ish ministri i Financave Arben Ahmetaj nga foltorja e Kuvendit komentoi akuzat e opozitës për blerje votash.

Ahmetaj iu referua statitsikave dhe sipas tij PS ka marrë votat e veta në zonat ku sipas tij i ka marrë tradicionalisht.

“Opozita ka dalë në rrugë se i kanë vjedhur votat. A i keni numëruar ndonjëherë statistikën e votave të PS në 2017. Edhe nëse do të kishim pasur fenomene të të dalluara në ndonjë zonë nga LSI, PD apo Ps janë të izuluara në sytë e drejtësisë. Çdo qendrim politik për të prishur një sistem ka logjikën statistikore. Statistikorja tregon se PS nuk ka devijuar nga votat e veta, merr ato që tradicionalisht merr. Keni parë ju ndonjë opozitë që del dhe thotë nuk e duam këtë kryeministër. Le të përballen me votat’, tha Ahmetaj.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments