Rama/ Ne nuk kemi faj, faj kanë mediat dhe opozita

Aktualitet Politike

Gjatë një takimi me deputetët e partisë së tij, Rama, ka lëshuar serish akuza ndaj medive dhe opzitës për shkak se BE i ka mbyllur portat Shqipërisë.

Deshtimit të tij dhe politikave të Rilindjes për të integruar Shqipërinë ai mundohte ti gjejë fajtorët.

E kemi çuar Shqipërinë deri tek paradhoma e BE tha Rama nën shikimin e heshtur të deputetëve të rilindjes ndërkohë që në këtë stad Shipëria ka të pakten disa vite që është pa avancuar asnjë hap.

Dhe për këtë sipas kreut të qeverisë fajin e kanë mediat, duke shtuar se s’kam parë dezinformim më të madh se sa ky për Samitin e Berlinit.

Ndërkohë që asnjë përgenjështrim nuk erdhi nga organizatorët e samit. I vetmi përgenjështrim ishte ai i medias e njohur gjermane Dojçe Wele per një njoftim të zyrës së shtypit të Kreut të qeverisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?