BLLOKOHEN RRUGËT, KRYEMADHI SHKON TE RRETHRROTULLIMI I PLEPAVE

Zbardhet shpërndarja e ish-deputetëve të LSI nëper qarqe.

Në Durrës, te rrethrrotullimi i Plepave do të jetë kryetarja e LSI-se Monika Kryemadhi.

Në Tiranë, te rrethrrotullimi Shqiponja do të jenë ish-deputetët Petrit Vasili, Luan Rama, Klajda Gjosha, Floida Kerpaci, Edmond Panariti dhe Erisa Xhixho.

Në Shkodër: Agron Cela

Në Lezhë:  Viktor Tusha

Në Milot:  Perparim Spahiu

Në Fier:  Kejdi Mehmetaj

Në Elbasan: Edmond Haxhinasto

Korçë: Endrit Braimllari

Kujtojmë se lideri demokrat, Lulzim Basha, sot në orën 18:00, do të jetë te mbikalimi i Bradasheshit në Elbasan.