Zbulohet emri i shefit të policisë që dhunoi protestuesit në Elbasan. Emri

0

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka denoncuar ditën e sotme në faqen e tij në FB një nga uniformat blu, i cili edhe i armatosur ka qenë protagonist në dhunën ndaj protestuesve, që i kishin zënë rrugën kryeministrit Rama drejt Elbasanit pak ditë më parë. Boçi pasi ka zbulua edhe identitetin e tij, Armand Muça, shkruan se ky i fundit për shumë vite ka qenë badigardi i Edi Ramës, ndërsa sot është bërë shef policie dhe sillet si cub në shërbim të shefit duke dhunuar qytetarët protestues.

Denoncimi i ish-deputetit Luçiano Boçi në Fb.

Badigardi i Ramës, që u bë shef

Dhunuesi më aktiv në protestën për ardhjen e Ramës në Elbasan, ishte shefi i ri i rendit. I armatosur dhe me sjellje prej cubi, ai bërtiste dhe godiste këdo.

Kjo gjë shkaktoi një valë reagimesh aty, por dhe më pas në rrjet. Po cili është ky personazh?

Është Armand Muça. Për një kohë të gjatë ka qenë badigard i vetë Edi Ramës. Pozon me armatim të rëndë dhe shpërndan faqet e Ramës.

E ç’pritet nga ky tipi? Ka ardhur në Elbasan me mision. Për protestat, por dhe për zgjedhjet që janë tek dera.

Kjo është policia e “depolitizuar” që heq kapelet për votat. Sejmenët i janë turrur qytetarëve dhe zgjedhjeve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author