Nga Jakup Gjoca/ Dy fjalë për “demokratin” Astrit Patozi.

Astrit Patozi deri tani kisha një opinion se luftoje për parime Demokratike… Por që të bashkohesh me Rudina Hajdarin, e të shkosh të bësh zgjedhje vendore me Edi Ramën, më bind se bëhesh Paterica e Taulant Ballës… Mund të kritikosh Kryetarin e PD-së me të drejtë, por tradhëton elektoratin e Djathtë, kur pretendon se me Edi Ramën Kryeministër mund të bëhen zgjedhje të Lira dhe të Ndershme. Astrit Patozi. Edi Rama në 2013, në 2015 & 2017 u mbështet, u financua nga persona me rekorde kriminale dhe bleu vota.

Edi Rama si kryeministër ka blerë ( Nuk e di me Çfarë mënyre dhe a u ka dhënë para të thata( ambasadorë të akredituar në Tiranë, të cilët u bënë Paterica të Pushtetit të Edi Ramës. Po guxoj të shkruaj emra. Ambasadori Lu. Ambasadorja Vllahutin. Ambasadori i OSBE. Tani Ambasadori Soreka. Ambasadorja gjermane Sepse këta ambasadorë në Tiranë haptazi bëjnë Politikën e Edi Ramës në kundërshtim me Standartet e Demokracisë. Unë, Zoti Astrit Patozi kam jetuar 23 vite në Shtet Europian dhe po të them me bindje të tillë ambasadorë që lartpërmenda, aty në Greqi, nëse ata bëheshin gramafonë të Kryeministrit, populli do t’i zbonte Brenda 12 orësh me Domate, ose do t’i mbyste në Detin e Piresë. Zoti Astrit Patozi Po të hap një shembull.

Në 1967 Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përkrahu Juntën Ushtarake të Papadhopullos i cili përmbysi Qeverinë Demokratike. Populli Grek ka 17 Nëntorin Dita e Përvjetorit të Demokracisë dhe çdo 17 Nëntor Populli Grek manifeston përpara Ambasadës së SHBA në Athinë në Shenjë Protestë pse SHBA mbështetën Diktatorin Papadhopullos në 1967. Pra, Zoti Astrit Patozi Populli Grek NUK IA FAL SHBA FAJIN që mbështeti një Diktator, i cili rrëzoi një Qeveri Demokratike. Edhe Ti Astrit Patozi bashkohesh me Zvamnasadoren e SHBA e cila dje u bë Paterica e Diktatorit Edi Rama dhe u kërkoi partive të nënshruara nga Edi Rama të bëhen Vagonat e Zhavorrit të Edi Ramës.

Zvambasadorja e SHBA nuk ka folur, nuk shqetësohet pse Shqipëria është Pa Gjykatē Kushtetuese. Zvambasadorja e SHBA nuk shqetësohet pse ministri Gjiknuri I fali 20 milionë € një kompanie që falcifikoi Firmën e Ministrit të Jashtëm të një shteti të SHBA. Zvambasadorja e SHBA nuk shqetësohet se kryeministri Rama ka kapur Gjyqësorin me VETTING dhe emëron Gjyqtarët dhe Prokurorët Servilët e tij të cilët NUK DËNOJNË ASNJË MINISTËR TË KORRUPTUAR, por dënojnë me Burg protestuesit. Zvambasadorja e SHBA nuk u shqetësua pse Edi Rama emëroi Prokurore të Përgjithshme Arta Markun në kundërshtim me Kushtetutën e Shqipërisë.

Dhe ti Astrit Patozi bashkohesh me thirrjen e kësaj Zvambasasores së SHBA që të bësh zgjedhje vendore me Denar Bibēn Kryenumëruesin e Votave. Denar Biba sot duhet të ishte në Burg sepse shantazhoi gjyqtarin e Strasburgut, por Arta Marku kryeprokurorja e emëruar nga Edi Rama e nxorri shantazhuesin Denar Biba të …virgjër. Pra ti Astrit Patozi beson se Denar Biba si kryenumëruesi i votave do lejojë zgjedhje të Lira e të ndershme? Zoti Astrit Patozi. Mos vallë për Çfarë shkruajta Fajin e ka Lulzim Basha? Që Ti të kesh kaq arësye politike sa të bëhesh Paterica e Edi Ramës? Po elektoratit të Djathtë që tē votbesoi 12 vjet si Deputet, si mund t’i justifikohesh tani që del kundër Vullnetit Politik të tij? Sepse elektorati i Djathtë i ka Bojkotuar jo vetëm Zgjedhjet Vendore por edhe Ambasadorët e shitur të akredituar në Tiranë…. Astrit Patozi.

Ke akoma kohë reflektimi që të mos bëhesh Nusja që do flesh me Millonanë Edi Rama Për inat të Lulzim Bashës…. Një pyetje të fundit Zoti Astrit Patozi. Nëse jetonte Sokol Olldashi, A do të shkonte Koli me partinë e Rudina Hajdarit e të bëhej Koli si Patericë e Pusht+Etit të Edi Ramës për inate personale ndaj Lulzim Bashës? I nderuar Astrit Patozi. Ti ke përfituar Privilegjet e Votbesimit të Elektoratit të Djathtë, unë si gazetar vetëm kam pësuar në dëme familjare inatet e pushtetarëve. Por kam ndërgjegje dhe reagoj kundër Diktatorit në Pushtet, cilido qoftë… Ti Astrit Patozi a do kesh Ndërgjegje të shikosh Elektoratin e Djathtë Nëse bëhesh Paterica e Edi Ramës dhe shkon në Zgjedhjet Vendore? Kë votë do kërkosh? Të rilindasve socialistë të cilëve do t’u shërbeni?

Apo të elektoratit të Djathtë që i tradhëton sepse ata janë në Protestë, në Bojkot të zgjedhjeve. Madje qindra protestuesë të Elektoratit të Djathtë janë akoma në Burg, pse protestuan kundër Pusht+Etarit Edi Rama. A ke ndërgjegje Zoti Astrit Patozi t’u kërkosh të burgosurve politikë të Kryeministrit Rama të votojnë në 30 qershor Partinë e Rudina Hajdarit?

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments