Shkarkimi Dekanit, Koni/ Dhori Kule bëhet palë me Ministren.

Aktualitet

Për dekanin e fakultetit të Ekonomisë, Dhori Kule, vendimi i ministres ishte efiçent, pasi sipas tij është krijuar një situatë ngërçi dhe shqetësuese, madje masa është e vonuar. 

“Do desha ti përcjell opinionit publik që situata është vonuar shumë. 1 vit e gjysëm ka që ne megjithëse kemi konstatuar shqetësimin që i kemi bërë prezent, dhe ligji më së funmi gjeti dritë leshile u respektua. Ngerci i krijuar nuk konfirmohet nga dëshirat e individëve, ka institicione. Një prej tyre është edhe ministria e Arsimit. Po kështu konstatime me shkeljet janë bërë edhe nga KLSH, gjykata. Situatë ngërçi shumë shqetësuese, u desh edhe protesta e studentëve dhe deri më sot vlerësimi im është që këtë e kanë mbajtur peng politika. E kanë vonuar situatën dhe sot pas reagimit të studentëve dhe unë do thoja që ministrja e Arsimit nuk është pjesë e sjelljes politike arriti të marrë një vendim efiçent”, tha ndër në tjera Kule.  

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?