Suela Kalaja: Çmimi harrohet, çfarë përcillni do mbetet.!

Aktualitet

Pershendetje miq dhe mike!

Ju falenderoj pafund per gjithe dashamiresine dhe urimet per Isea-n . Uroj vertete si kesaj here ne The Voice , t’ju fali emocione dhe dashuriiiii nepermjet skenes dhe kompeticioneve te tjera. Me vune ne dijeni qe ka “portale” ne lidhje me cfare kam shprehur por me nje disinformim. “ Une jo vetem nuk jam e irrituar, por perkundrazi. U ndjeva nje prind i lumtur dhe krenare qe Isea konkuroj dhe mbi te gjitha qe dhe babi Iseas nderroj mendje pasi s’ish dakort ne fillim 🙂.Konkuroj mbi te gjitha me konkurente me te pjekur por te mrekullueshem e te mrekullueshme dhe arriti ne zemren e publikut.

Beri vete zgjedhjen me ekipin Gjoka , dhe pse te gjithe trajneret iu kthyen e ndoshta duhet ta kish degjuar me mire Miriamin ( Per sinqeritetin profesional)kur I tha :hajde tek une se ekipi Gjoka tashme i kish disa zera me potencial te ngjashem. Deri ne castin e fundit as ne si prinder nuk e dinim e as nuk e morem seriozisht . Fitoiiiiiii e perseris serisht, sepse ajo ndihet fitimtare e konkuroi jo per te fituar cmimin por pikerisht per te bere kete salt per fillesen e nje rruge te gjate drejt suksesit. Skuadra Gjoka paten konkurente te forte.

O Shqiptar qe drejtoni portalet , boll me disinformim per te terhequr vemendje (dhe pse deri diku na beni te ndihemi te rendesishem. Une u shpreha si nje prind qe mirepriti dhe ate qe ju quani “humbje” e quaj Fitore,pertej votave. Ah po, irritohem kur shoh prinder qe mesojne femijet qe fitorja qendron tek materia dhe cmimi. Harrojne te duartrokasin femijen tjeter dhe mbi te gjitha kjo edukate pasqyrohet ne sjelljet e femijeve te tyre.! Irritohem kur lexoj komente fyese Per femijet e suksesshem, irritohem kur mendoj qe mund te kish fituar e cfare s’do ish thene me pas per Isean.

Po mendoj qe dhe Isea e meritonte finalen per forcen , dinjitetin artistik dhe emocionin qe percolli , dhe pse me e vogla e ekipit Gjoka , por ja qe vetem dy mund te vazhdonin. Alisja , Altea na nderoni ekipin dhe jo vetem 6 finalisteve por te gjithe artisteve te vegjel I keshilloj : SHIJONI . Cmimi harrohet, cfare percillni do mbetet.!

Fotografia e Suela Kalaja
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?