Kreshnik Çollaku/ Diktatura e idiotëve. DOKUMENTI

Aktualitet

Nje akt i paprecedente ka ndodhur sot ne Bashkine Mat. 
Me urdher nga Ministria e Brendeshme,drejtoria e policise kerkon me shkrese zyrtare te kontrolloje borderote e punonjesve te Bashkise Mat. 
Dy jane ceshtjet,ose Republika e Shqiperise eshte kthyer ne republike policore,e ngjashme dhe Republiken Popullore Socialiste ku kontrolli mbi jeten te drejtat e te dhenave personale te cdo qytetari ishte e vetmja menyre per te mbajtur diktaturen…,ose sot shtetin e kane pushtuar #idiotet.

Praktikisht me kete shkrese Policia dhe Ministria e Brendeshme deshmon se po heton kolektivisht punonjesit e Bashkise Mat.

Idiotesite duhen ndonjehere trajtuar me humor…,por po ashtu ky eshte akt zyrtar i qe provon deshire te papermbajtur per kthim ne diktature,dhe diktaturat shemben edhe kur i ngrene idiotet.

Fotografia e Kreshnik Çollaku

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?