Si të joshni në bazë të shenjës

Aktualitet

Ka strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe për t’i bindur ata që të jenë pjesë e jona. Për disa është e nevojshme për të pushtuar mendjen, për të tjerët është e nevojshme të joshësh trupin dhe për të tjerët është thelbësore që të ketë një bashkim shpirtëror. Horoskopi na tregon se si t’i joshim ata që dëshirojmë, bazuar në shenjën e zodiakut. Yjet janë gjithmonë si këshilltar i çmuar i dashurisë.

Dashi-Kur është fjala për joshje, strategjitë komplekse dhe të përpunuara nuk janë të dobishme për ju. Ju jepni vullnetin e trupit tuaj, i cili kurrë nuk mund t’i rezistojë një tërheqje të fortë fizike. Dhe kështu ju pëlqeni të konsumoni zjarret e shpeshta të kashtës, i cili shuhet shpejt kur nuk shoqërohet me një marrëveshje që shkon përtej seksit dhe fizikalitetit. Çfarë mund të ndodhë nëse vendosni të rri me dikë afër jush, por me të cilin nuk ka fillimisht një shkëndijë? Ju mund të provoni.

Demi–Nëse dikush dëshiron t’ju joshë, ai duhet patjetër të synojë t’iu bëjë përshtypje pesë shqisat tuaja. Ju nuk mund t’i rezistoni atyre që kanë sukses në stimulimin e të gjithë atyre në të njëjtën kohë. Për ju, joshja domosdoshmërisht fillon nga trupi dhe kënaqësia fizike.

Binjakët-Personi më i bukur estetikisht në univers mund të përpiqet të ju pushtojë, por pa e joshur mendjen tuaj, ai nuk do të ketë asnjë shans me ju. Për të arritur zemrën tënde duhet të kalosh në mënyrë të pashmangshme mbi kokën tënde dhe të kërkoni mirëkuptim intelektual edhe në seks. Lojërat dhe shakatë ironike janë armët fituese të joshjes për të  ju bërë juve që të bëni gjithçka (madje të bini në dashuri). Megjithatë, ju keni një tendencë për të shpëtuar nga ata që ju sugjerojnë të thelloni më shumë marrëdhënien frymësisht.

Gaforrja-Vetëm një person i ndjeshëm mund t’ju joshë juve dhe ju ndani ndjeshmërinë me një shpirt të ndershëm dhe të mirë. Kjo është arsyeja pse ai tregon një prirje shpirtërore, e cila shkon përtej çdo gjëje që është tokësore, duke arritur shpirtin tënd. Megjithatë, kjo nuk është e mjaftueshme: ndjeshmëria, përkëdheljet, ëmbëlsia e shfaqur në kontakt fizik dhe duke e bërë trupin tuaj të ndjehet i dëshiruar dhe i dashur është gjithashtu thelbësore për ju. Puthjet për ty janë si provimet,mqë ju lejojnë që të kaloni drejt derës së zemrës tënde.

Luani-Natyra juaj instinktive dhe e egër sugjeron që admiruesit e tu të joshen duke filluar nga trupi, nga kontakti i ngushtë fizik dhe nga një pjesëmarrje seksuale që e bën trupin tuaj të ndjehet në harmoni të plotë me atë të partnerit. Nëse një person ju tërheq seksualisht, ai nuk ka nevojë të bëjë kush e di se çfarë  që të përpiqet të fitojë mbi ju: në përgjithësi ju merrni kontrollin. Marrëdhëniet platonike nuk janë për ju dhe ju përpiqeni të qëndroni larg prej tyre krejtësisht.

Virgjëresha-Merkuri, guvernatori i Shenjes suaj, ju bën një person jashtëzakonisht racional. Në të gjitha marrëdhëniet tuaja ju kërkoni një shkëmbim idesh dhe mendimesh, sidomos kur bëhet fjalë për joshje. Mendja juaj është e etur për të përmbushur trurin që ështëpo aq i ndritshëm, i gjallë dhe kurioz. Bërja e dashurisë me kokën tënde mund të jetë edhe më e dobishme se ta bësh lakuriq me njëri-tjetrin.

Peshorja-Ju jeni përjashtues nga natyra, kështu që kushdo që dëshiron t’ju joshë dhe të ju fitojë, duhet të jetë goditës. Jepeni pas aparencës. Megjithatë, jo të gjithë e dinë se tërheqja fizike nuk është e mjaftueshme për ju por kërkoni gjithashtu një shkëmbim idesh dhe mendimesh për të parë inteligjencën e partenit. Nga ana tjetër, ju nuk kërkoni një kuptueshmëri shpirtëror sepse ajo e trupit dhe mendjes është e mjaftueshme për t’ju habitur.

Akrepi-Një prej moto-ve tuaj të preferuar është “ose të gjithë ose asgjë”.  Për të ju joshur juve nuk ka shumë alternativa: ju kërkoni një mirëkuptim në çdo nivel. Mendja juaj duhet të jetë në kontakt me një person enigmatik, të aftë të përballojë arsyetimin tuaj të shtrembëruar dhe kompleks. Trupi juaj duhet të ndizet nga një person pa tabu ose rezistencë seksuale. Shpirti juaj nuk është i kënaqur me vetëm ndonjë shoqërues aventure, sepse në jetë  asgjë nuk ndodh rastësisht dhe ju e dini mirë.

Shigjetari-Ju i përkisni shenjës së zjarrit dhe nuk është e lehtë për ti rezistuar atyre që ju tërheqin fizikisht, edhe pse shumicën e kohës mund të jenë aventura. Të ballafaquar me një trup të përsosur, hormonet tuaja janë të trazuara. Ju gjithashtu keni një anën shpirtërore të zhvilluar në mënyrë të veçantë dhe për këtë arsye ju nuk heqin dorë as nga një afrim i thellë i shpirtrave.

Bricjapi – Mendimi i thjeshtë për të hetuar pse dhe si dikush mund të ketë sukses për të ju bërë për vete, ju dërgon në një krizë. Ju preferoni të mos bëni pyetje të caktuara dhe të përballeni me ngjarjet kur ato lindin, duke u përpjekur për të parandaluar problemet në mënyrë racionale. Në letër, ju do të shmangni situatat që janë të ndërlikuara ose tepër emocionale, por në praktikë para një personi i cili zgjon instinktet tuaja seksuale nuk mund të thuash jo. Trupi juaj shpëton në mënyrë të kujdesshme dhe ju jep lirinë.

Ujori- Është e lehtë ta etiketosh veten si një person i çuditshëm dhe ekstravagant. Askush nuk e kupton kurrë atë që duhet të bëni për të joshur veten dhe ndoshta nuk e dini. Pa dyshim, nuk jeni të kënaqur me një person që nuk ka interesa të ngjashme me tuajat. Përfshirja e trurit është një domosdoshmëri dhe mendja juaj është shumë e kërkuar. Mbyllni sytë para partnerëve që nuk janë aspak të bukur. Në vend të kësaj, kushtojini vëmendje energjisë që bashkon në mënyrë të pashpjegueshme shpirtin tuaj me të tjerët.

Peshqit – Jeni një person jashtëzakonisht fatalist dhe jeni në dijeni të faktit se askush nuk vjen në jetë në shtëpinë tuaj. Neptuni ju bën veçanërisht të ndjeshëm dhe ju bën të kuptoni për lëkurën nëse një person është bërë për të hyrë në jetën tuaj, nëse ai qëndron aty për një kohë të gjatë ose nëse ndodhet aty përkohësisht. Për t’ju joshur, është e nevojshme që të ndieni një energji delikate që ju lidh shpirtërisht me ata që janë çmendurisht të mërzitur ose në dashuri me ju.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?