PS DËRGON NË KQZ KËRKESËN PËR REGJISTRIM PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT

Mësohet se kërkesa është firmosur nga sekretarja elektorale, Blerina Gjylameti. Ndërkaq, afati i partive për t’u regjistruar është deri më 21 prill.

PS është kështu partia e parë që ka bërë regjistrimin për zgjedhjet lokale.

Nga ana tjetër opozita e cila ka dalë jashtë Parlamentit pas vendimit për të djegur mandatet refuzoi më herët edhe dërgimin e listave për komisionerë në KQZ. Deri më tani opozita ka shprehur mendimin e saj për zgjdhje të parakohshme dhe kërkojnë largimin e kryeministrit Edi Rama.

Kërkesa e PS: 

o-1.jpg
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments