Nga Edon Kuqi/ Pse Rama ka frikë nga Maringleni?!

Aktualitet Shkrime

Dikush mund te doje qe te dije se kush eshte Maringleni?! Maringleni eshte nje djale i thjeshte,qe ben nje jete normale,studion,punon por qe ka nje “problem te madh” prejardhja antikomuniste e ben “armik” me ate qe e pandeh veten lider suprem te gjitheckaje ne kete vend! Edi Rama i urren njerezit e lire,i urren ata qe nuk i binden,ata qe e kritikojne dhe ata qe protestojne kunder tij prandaj ai i burgos a thua se burgu mund te trembe nje shpirt te lire!

Rama i urren ata si Maringleni sepse i prishin imazhin fasade,e acarojne dhe i kujtojne ate qe te rinje si Maringleni ne 90′-ten i bene pushtetit qe e rriti ate si nje parazit qe dikur fshihte hundet ne pardesyn e te atit ne rruget e bllokut ! Kete situate nuk mund ta trajtojme thjeshte me Maringlenin si individ jo jo kjo shkon me larg se kaq,Edi Rama po “perdor” rastin e Maringlenit per ti dhene keshtu nje mesazh te qarte cdo te riu qe “do guxoje” te ngrihet kunder tije,do tu tregoje se eshte me i forte se ta,se askush nuk mund ta rresikoje pushtetin e tij te marre me vota te blera dhe banda kriminale!

Por Edi Rama gabon (ashtu si ç’do here) gabon se po merr si shembull te riun e gabuar,te rinjte e gabuar sepse sot ata jane akoma me te forte,akoma me te motivuar dhe akoma me te zemeruar jo vetem me Ramen por me gjithe sistemin e tij te kalbur.

Fotografia e Mariglen Sh Doci
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?