Sulm terrorist edhe në Holandë

Një person ka hapur zjarr ndaj pasgjerve të një trami ne Utrechet

Raportohet për 7 persona të plagosur.

Sheshi pranë stacionit të tamvajit është rrethuar nga policia. Shërbimet e emergjencës dhe tre helikopterë u dërguan në vendngjarje.

Të shtënat me armë filluan rreth orës lokale 10:45.

Autori i sulmit është larguar nga vendngjarja 

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments