POLICIA PËRDOR BOMBA SHURDHUESE

0

Kjo që shihni në foto është bombë shurdhuese. Për shkak të përshkallëzimit të situatës ditën e sotme, policia ka përdorur edhe këto mjete veç gazit lotsjellës dhe ujit me presion.

Këto lloj mjetesh janë prodhim nga Mali i Zi dhe janë përdurur nga Policia e Shtetit edhe në protesta e mëparshme të opozitës.  

Bomba që shohim quhen ‘Shock bomb’, dhe efekti i saj është shurdhimi i veshëve përkohësisht.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author