Nga Edmond Stojku: Qeveria ra!

0

Qeveria ra!!!
Ikën financat që na bënë të pasur 

Iku industria se s’bëri dot industri?!
Po me Arsimin ç’patën, Ligji dhe Reforma rezultuan të suksesshme

Kultura pa kulturë na la shëndenë..
Punët e jashtme menduam t’ia lëmë një të Jashtmi..
Dhe prodhimet bujqësore që pushtuan Botën, nxitën konkurentët ministra anembanë botës, të hiqnin dhe Peleshin

Ikën dhe ca të tjerë erdhe po ca…???!!!
Krisjet qeverisëse do fillonin të dukeshin kur skandalet koruptive në bashkëpunim me krimin e organizuar në pushtet të deklaroheshin në aleancë të hapur…..POR?
Studentët?
Studentët që ne i duam aq shumë, që janë fëmijët tanë .. të rritur tashmë!
Ja rrezuan të dy shtyllat Demokratike, Mazhorancës ( Pushtetit)
1- Moralin( normat shoqërore)
2-Diktatin( dhuna)
I pari u konsiderua shuplakë nga k/m
I dyti u zbyth nga normat e reja të vendosura tashmë nga studentët ( ngelës) Europianë, që pas protestës paqësore me kërkesa jetike për ta, pastronin territorin e protestës???!!!!
Këto veprime të shtrira në komandën horizontale të organizimit të tyre, e rrezuan Qeverinë?!
Pse???
Sepse ra Min e Arsimit e së bashku me të Ligji aq shumë i anatemuar!
Me ligjin e arsimit ra Buxheti me gjithë ligjin e tij…
Dhe kur Buxheti bie çdo qeveri e përgjegjëshme bie…në çdo vend demokratik…
Protestat masive si kurrë ndonjëherë, të paepura dhe ndaj veprave të dhunshme të policisë  (bombat me gaz), ëe përsëritura dhe përballë Parlamentit të Krimit dhe Turpit, tregojnë fundin e pashmangshëm të kufomës Rilindase!
Prandaj prisni!
S’keni parë gjë akoma….!!!!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author