Blindohet prapë parlamenti sespe sot betohet Lefter Maliqi i PD-së nga PS-ja.

Policia ka marrë masa të forta përreth Kuvendit nga frika se mos protestues të opozitës tentojnë të hyjnë brenda sallës ku janë deputetët.

Forca të shumta policie ruajnë deputetët e pushtetit edhe pse nga opozita eshte deklaruar se nuk do te kete proteste, pasi e gjithe vemendja eshte e perqendruar tek protesta e dates 16 mars.

Sot pritet te bejne betimin edhe tre deputete te listes nga PD ku mes tyre dhe me qesharaku eshte Lefter Maliqi i cili ka qene tek listat e PD, por qe ne zgjedhjet e 2017-es beri fushate per PS.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments