Çollaku/ Erion,ti nuk ke kapele për Rudinën.

Aktualitet

Hipokrizia kete here te perzien stomakun.

Permes gjithe kallaballekut te llafeve per mandatet e opozites,nuk mund te mungonte Erioni kryetari i bashkise.

Ne mes fushates se pemeve,dhe referendumit per diten e Veres,nuk mund te digjte rastin per tu perzier ne kete ceshtje.

Sot e kishte me Rudinen. 
Sigurisht keto dite Rudina terheq vemendje,e bashke me vemendjen krijon dhe nje situate jo komode per PD.

Erionit te bashkise me shume se cdo goditje ndaj PD,…Vemendja i duhet.

I kishte ngritur Rudines kapelen.

Gjest delikat,vemendjen e terheq.

Ai..,kundershtari qe jep medaljen e konstruktivitetit kundershtarit,me nje kapele.

Por bashke me vemendjen prej Rudines,kryebashkiaku nuk ka si shmang vemendjen per pirgun e “qelbesirave” ku rri ulur e prej te cileve mori pushtet,karrige dhe zyre.

Ne mes atij pirgu plehrash Erion,qendrojne dhe ata qe ideuan ,sponsorizuan,realizuan e pjesa e mbetur duartrokiten ekzekutimin e babait te Rudines…
Ata jane aty poshte karriges tende Erion,e mbajne fort se u duhet karrigia ,tenderat kullat,impiantet…u duhet paraja Erion,jo ti. 
Ti ke zgjedhur tu sherbesh edhe pse te duket se po te sherbejne.

Ndaj pa larguar ate pirg plehrash ku rri ulur Erion…,ti ske kapele per Rudinen.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?