Britania i dhuron Shqipërisë makina për transportin e të burgosurve

Aktualitet

automjete të reja do ti shtohen flotës ekzistuese të makinave të policisë së burgjeve që shërbejnë për transportimin e të burgosurve. Makinat e reja janë dhuratë nga Britania e Madhe.

Në ceremoninë e marrjes në dorëzim ku ishte i pranishëm ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë Norman Duncan dhe Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Agim Ismaili, Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj falenderoi qeverinë britanike për mbështetjen që i ka dhënë Shqipërisë për rritjen e sigurisë në sistemin penitenciar dhe reformimin e tij në tërësi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?