Monstra/ Grabitja në Vlorë, nipi, plumb në kokë gjyshit të tij.

Aktualitet

Ka ndërruar jetë i moshuari në Vlorë, i cili mbrëmjen e djeshme u dhunua nga gabitësit.

Mësohet se 69-vjeçari ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës, duke mos i rezistuar plagëve që kishte marrë në kokë.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme, ku persona ende të paidentifikuar u futën në banesën e të moshuarit dhe e goditën me levë dhe mjete të forta.

Nga raportimet paraprake mësohet se  autorët kanë mundur të marrin një shumë prej 1 milionë lekë të vjetra dhe më pas janë larguar.

Nga verifikimet e mëtejshme u zbulua se i moshuari, është qëlluar me një plumb në kokë, plagëve të të cilit nuk mundi t’i mbijetonte duke ndërruar jetë në spital.

Pas arrestimit dhe rrëfimit të tij në polici nipi ka trguar edhe se ku ka fshehur armën e krimit. Ai jetonte i vetëm në banesë bashke me gjyshin e tij.

Gjithashtu mësohet se ai ka deklaruar se vrava gjyshin se ai me nxinte jetën.

Vangjel Kapllani e kishte rritur vetë nipin e tij dhe kishte dy muaj qe i kishte vdekur edhe gruaja.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?