Gjendet i vdekur gazetari dhe analisti politik.

Analisti politik dhe gazetari Igor Malashenko është gjetur i vdekur në Spanjë në 25 shkurt.

Disa media ruse raportuan vdekjen si një vetëvrasje, duke cituar burime pranë Malashenkos. Asnjë burim zyrtar ende nuk i ka konfirmuar raportet.

Malashenko ishte bashkëthemeluesi dhe presidenti i NTV, një kanal televiziv i pavarur i themeluar nga një grup gazetarësh, para se të bashkohej me ekipin e fushatës së Boris Jelcin.  Ai vazhdoi të drejtojë një numër të projekteve të medias ruse, duke përfshirë kanalin televiziv RTVI dhe, së fundmi në vitin 2018, ai drejtoi fushatën presidenciale të Ksenia Sobchak.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments