Frika nga protesta/ Parlamenti mblidhet sot mbasdite.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka vendosur të mbledhë Kuvendin pasditen e sotme, për të zhvilluar seancën parlamentare të 21 shkurtit, që e anulloi për shkak të protestës së opozitës. Seanca ka ardhur e papritur dhe e paparalajmëruar, pasi është synuar të shmanget protesta e qytetarëve

Mësohet se seanca e sotme do të zhvillohet me rendin e planifikuar për të enjten që kaloi, duke qenë se parlamenti nuk u mblodh për shkak të protesës së opozitës.

Kjo mesa duket është një lëvizje e mazhorancës për t’i shpëtuar përplasjes me protestuesit e opozitës ditën e enjte.

Kryeministri Edi Rama ka thënë vazhdimisht ditët e fundit se parlamenti do të vijojë punimet pavarësisht aktit të opozitës për djegien e mandateve.

Mazhoranca është e vendosur të vijojë funksionimin normal të parlamentit.

Ja dhe rendi i ditës së sotme:

Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments