Tifozët turq shpalosin në stadium banderolën: “Serbia është Kosovë”

Tifozët e Bursasporit në kampionatin elitar të futbollit në Turqi, kanë nderuar 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës në një mënyrë krejtësisht të veçantë.

Ata kanë shfaqur një banderolë në të cilën shkruhej “Serbia është Kosovë”, ndryshe nga pankartat që jemi mësuar “Kosova është Serbi”

Parrulla është shfaqur ditën e djeshme në ndeshjen midis Bursasporit dhe Akhisarit

Fotoja është postuar nga faqja e “Ultras Turkey”, në “Facebook”. 

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments