Garda i heq mbrojtjen Berishës. Berisha: Mua më mbron populli, nuk ua kam frikën.

Aktualitet Politike

Garda e Republikes, ka vendosur që të heqë mbrojtjen ish kreut të qeverisë, Sali Berisha. Ky është një vendim hakmarrës i qyqarëve në krye të pushtetit që mendojnë se mbrojtja e Berishës është në duart e Gardës. Berishën sot e mbron i gjithë populli dhe kemi të bëjmë me një veprim qesharak të një frikacaku që drejton qeverinë. Sot Shqipëria është ngritur në këmbë duke pasur përballë partinë-shtet. Partia-shtet do të rrëzohet përballë revoltës popullore.

Pushteti është ilegjitim pasi ka dalë nga votat e blera me paratë e krimit të organizuar. Sot me djegien e mandateve të opozitës vendoset funeral I Parlamentit ilegjitim, i cili nuk do të ketë asnjë ditë jetë pa opozitën.
Republikës i hoqi sëfundmi gardistët Sali Berishës, por këta të fundit kanë marrë një vendim ekstrem për të qendruar pranë liderit historik të demokratëve.
Mësohet sëfundmi se pas vendimit të Gardës së Republikës për t’i hequr rojet fizike Berishës, dy garditët e tij që kishin këtë detyrë nën urdhrat e Gardës kanë dhënë dorëheqjen nga kjo e fundit dhe vijojnë mbrotjen e Berishës si persona fizik.
Berisha mbrohej nga Garda e Republikës pasi me ligj është detyrim që Kryeministri të mbrohet deri tre vite pasi largohet nga pushteti.
Sipas Gardës së Republikës ky afat ka përkuar gjatë javës së fundit për Berishën prandaj edhe ia hoqën tani gardistët./ RD/

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?