Ruçi konferencë të jashtëzakonshme për shtyp/ Seanca e ditës së enjte është vënë në pikëpyetje për shkak të sigurisë.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka njoftuar në në orën 17:00 do të ketë një konferncë për media. Ky lajmërim vjen pak orë para protestës së opozitës që do të zhvillohet para parlamentit.

Konferenca zhvillohet në të njëjtën orë që mblidhet këshilli kombëtar i Partisë Demokratike i cili do të japë vendimin final për djegien e mandateve të deputetëve të Partisë Demokratike. Propozimi i Bashës për djegie mandatesh ka gjetur fillimisht mbështetjen unanime të deputetëve, më pas mbështetjen unanime të kryesisë së partisë.

Njoftimi për konferencën e Gramoz Ruçit nuk dihet nëse i paraprin një mbledhjeje të byrosë së kuvendit. Burime brenda Partisë Socialiste bëjnë me dije se seanca e ditës së enjte është vënë në pikëpyetje për shkak të sigurisë. Të paktën kështu pretendon maxhoranca, referuar burimeve, dhe ky do të jetë qëndrimi që pritet të mbajnë publikisht lidhur me këtë çështje.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments