Si na provokoi Edi Rama dhe Policia e krimit!

Nga Qemal Karaosmani.

Dje si Atdhetar, si Patriot, u nisa drejt Tiranes per protesten qe ishte thirrur nga Opozita e bashkuar, qe do te mbahej ne oren,11.00. Qysh ne momentin e pare ishim,te provokuar nga ky Kryeminister harbut Arrogant,dhe mbi te gjitha pervers.Policia e Rilindjes tende e mbushur me perdhunues, dhe me njerez as pak te denje qe nuk marin dot as nje vertetim personaliteti sepse kane,nje te kaluar te erret na ndaluan prane qafe Kasharit,me preteksin ndalimin e njerzve me precedente penale.e turpshme,kurre skam pasur precedente penale ne jeten time,Ishim shume te qete ne momentin e pare,po ti si provokator i lindur, si gjithmone,Provokove…..cfare ndodhi me tej ndodhi ajo qe nuk duhet,te ndodhte ,(dhuna)dhunen nuk e beme ne Protestuesit,por Policia e Rilindjes me urdherin tend.

Dy fjale dhe si,Ish, punojes I Policise Se Shtetit. Si eshte e mundur qe ne kordonin e pare ishin police aspak te trajnuar? 2 -ishin police pa mjete mbrojtese,pa (skafandra). 3-Policia la me qellim keta njerez qe ishin ne Rrjeshtin e pare diku ke dhjete 15 persona ku policia e rilindjes i hapi Rrugen ne menyre te qellimshme,si eshte e mundur qe Police te rilindjes,police komisjonere,partie,me urdher te krye banditit ne detyre hedhin shashka gaz lotsjelles,dhe me kriminalja lende kimike helmuesve ndaj Popullit te vet..Lind Pyetja pse Edi Rama zhvilloi nje Anti miting te turpshem ne nje ore me protesten e Tiranes.

Ti je kryeminister i shqiprise dhe Jo i vlores.mos valle ti kerkon Vlla vrasje,apo te ndash Shqiprine e Mesme me Shqiprine e jugut.kete qe ke bere ti nuk do ta fale As nje Nene,as nje Grua,as nje Djale as nje Femij,ti nuk je kryeministri jone ndaj Largohu ti je ne pushtet me votat e krimit ne do te largojme.ku raporti i Osbe eshte shprehur Qarte 30%e votave jane jo legjitime,ndaj largohu,para se te largojme ne,cfare drjetesie na thua ti ku Saje Qorri kapet me tonelata Droge e nuk burgoset???cfare vetingu thua ti Ku Vangjush Dako Qazim Sejdini Dhe Tauland.Balla kapen me presh,ne duar,dhe nuk denohen???? Me thuaj ti mua cfare drejtesie,eshte kjo kur kukulla jote Arta Marku e emeruar si Krye Prokurore e Perkohshme me votat e Krimit.nuk ka ndermare as dhe nje mase,ndaj ktyre banditeve qe te permenda.Te gjithe Institucionet,si Gjykata Prokuroria,dhe Administrata civile jane ne doren tende,dhe nje grupi mafiozesh,dhe Oligarkesh,ne sot jemi me te vendosur se kurre te shporrim ty dhe te gjithe banden tende,jemi te vendosur deri ne vdekje per te hudhur ty ne koshin e turpit te historise sepse ti je kryeministri me i turpshm qe nga themelimi i vete Shtetit largohu para se te te largojme, sic larguam atin tend,, Shpirt,ror dhe Ate vrasesin Biologjik Kristaqin Famekeq,zoti e Bekofte Popullin Shqiptar,te Enjten me te vendosur se kurre Per te Rrezuar te keqen me te madhe qe ky Komb.ne do fitojme Shqipnia eshte e Shqiptarve jo e Tradhtarve .

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments